AYASOFYA CAMİİ’NİN TEKRAR İBADETE AÇILMA KARARI İLE İLGİLİ MEŞVERET CEMAATİNİN BEYANATI

Paylaş

Bu kahraman milletin ebedî bir medar-ı şerefi ve Kur’an ve cihad hizmetinde dünyada pırlanta gibi pek büyük bir nişanı ve kılınçlarının pek büyük ve antika bir yadigârı olan Ayasofya Camii’nin 86 yıl sonra tekrar cami statüsüne kavuşturulması kararı, kalb-i külliyi ve vicdan-ı umumiyeyi ziyadesiyle memnun etmiş, gönüllere inşirah düşmüş, bütün dünyadaki müslümanları sevinç gözyaşlarına gark etmiştir. Bu nimeti bizlere bahşeden Cenab-ı Allah’a nihayetsiz hamdolsun.

Ayasofya’nın asli vazifesine kavuşması ile memleketimizin üzerindeki zulmani bulutlar inşaallah izale olacak, devletimiz daha güçlü ve daha büyük bir cihan devleti olarak vazifesini ifa ve icra edecektir.

Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyimizin umum nur talebeleri namına yayınladığı tebrik mesajlarına bütün ruh-u canımızla iştirak ediyoruz.

Bu vesile ile, bu hayırlı karara katkısı olan herkesi, Danıştay 10. Dairesini, hükümetimizi ve hususan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ı en içten duygularımızla tebrik ediyoruz. Cenab-ı Hak Cumhurbaşkanımızı hıfz ve muhafaza eylesin, uzun ömürler bahşetsin, hayırlı hizmetlerde muvaffak ve muzaffer kılsın, Amin.

Meşveret Cemaati Divan Heyeti

Yeni Yazı Paylaşılınca Haberdar Ol

E-mail adresinizi gönderin paylaşımlardan haberdar edelim

Diğer Paylaşımlar

Duyuru

DÜNYA KAMUOYUNA | GAZZE BİLDİRGESİ

Sakil menfaatleri ve hain emelleri için günlerdir Gazze’yi ateşe vererek “hodgam, alçak, insî şeytan” sıfatına tam liyakat kesb eden; Kur’anin kendilerine dehşetli sille-i te’dib vurdugu;

Genel

TEŞRİK TEKBİRİ

Teşrik, doğuya doğru gitmek, parlamak, eti güneşe sermek demektir. Teşrik tekbiri, Kurban Bayramı günlerinde farz namazlardan sonra getirilen tekbirlerdir. Kurban Bayramının ilk gününe “yevm-i nahr”, diğer üç güne ise “eyyâmü’t-teşrîk (teşrîk

small_c_popup.png

İletişime Geç

Bilgi al, soru sor, tavsiyede bulun